Młodzi polscy projektanci z ASP

Tuesday, December 23, 2014

W zeszłym roku studenci Katedry Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wspólnie z siecią sklepów Biedronka przygotowali propozycje sukienek sylwestrowych. Ta niecodzienna i nieoczekiwana akcja okazała się wielkim hitem, a sukienki sprzedały się w liczbie 23 tys. sztuk! W tym roku Biedronka ponownie ogłosiła konkurs „Młodzi projektanci dla Biedronki” na najlepszy projekt strojów wieczorowych. Laureatami tegorocznej edycji zostały trzy panie: Klaudia Markiewicz, Agnieszka Kowalczyk i Aurelia Fąfara. Efekt współpracy to cztery bluzki, które od 15 grudnia pojawiły się w wybranych sklepach sieci Biedronka. Jury konkursu przy wyborze projektów kładło szczególny nacisk na wysoki poziom estetyczny, dbałość o detal i zgodność z najnowszymi trendami mody. Więcej o akcji tutaj: klik

Ja mam przyjemność zaprezentować Wam dwa projekty Klaudii Markiewicz. Są to wieczorowe bluzki ozdobione dużą ilością cekinów. Szczerze mówiąc nie oczekiwałam wiele po zaproszeniu do testów, a rzeczywistość pozytywnie mnie zaskoczyła. Bluzki sa ładne, dobrze skrojone i wykonane, a dodatkowo otrzymałam je ślicznie zapakowane - drobiazg, ale cieszy.

Moim zdaniem ta akcja to świetny pomysł - pozwala studentom zaistnieć w świadomości odbiorców (choć nie oszukujmy się, raczej nie na długo), ale przede wszystkim pozwala zmierzyć się z projektowaniem na szeroką skalę, dla konkretnej grupy odbiorców. Na początek to duża rzecz. Spotkałyście się z tą akcją? Co o niej sądzicie?

5 comments:

 1. widziałam je w gazetce, ale nie w moim stylu są :)

  ReplyDelete
 2. Inicjatywa mi się podoba,ale same projekty trochę średnie ;)

  ReplyDelete
 3. Have a very merry holiday! Love these tops. So beautiful!
  <3
  katsfashionfix.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Dla starszawych, zachowawczych pań....Nie pasują do Ciebie

  ReplyDelete
 5. Super inicjatywa! Prosty i dobry krój.

  ReplyDelete